CENTRALA CU INDUCTIE SBC-15KW/400V cu Apa Calda Menajera
Ultimul produs din stoc
Comanda instant CENTRALA CU INDUCTIE SBC-15KW/400V cu Apa Calda Menajera
CENTRALA CU INDUCTIE SBC-15KW/400V
CENTRALA cu ACM
DATE TEHNICE:
Modelul SBC-15S - 15KW/400V
*Se poate conecta la radiatoare sau la sistemul de încălzire prin pardoseală,
*Volum maxim de lichid incalzit 100 Litri
*Lucreaza cu o pompa de recirculare,
*Programare functionare 24 ore
*Setarea temperaturii lichidului termic,
*Posibilitatea conectarii termostatului de camera,
*Fereastra de afișaj digital pentru setarea butonului (pornit / oprit, în sus, în jos, set)
*Protectie la electrocutare,
*Diametru teava Ø25 - 3/4 inch
*Panou de sticlă temperata
*Necesita circuit electric separat de instalatia case si obligatoriu circuit de impamantare.
*Dimensiune produs: 680*420*188 mm
*Dimensiunea cu ambalarj: 800x450x300mm,
*Putere 15kw
*Putere reglabila.
*Suprafata incalzita max 160mp
*Tensiune 400V
*Curent 24A
*Circulatie 35L/min
*Sectiune Cablu Cu 5x4mm
*Greutate 25Kg
*Eficienta 99%
*Presiune 0,5-2,5 bar
*Incalzeste maxim 9,5 metri de calorifer model 22, 600x9500mm si o suprafata de 150mp.*Fabricat in China
Puterea centralei și dimensiunea caloriferelor
Suprafața Utilă x Înălțime Cameră = Volum Spațiu de Încălzit
Volum Spațiu de Încălzit x 40W/mc = Putere Centrală
Căldura este disipată cu ajutorul caloriferelor, care trebuie dimensionate corect, astfel:
Exemplu: (L x l x h 4mx3mx2,5m)= 30mc x 50 = 1500 / 2200= 0,681 (metri).
Deci caloriferul trebuie sa fie de 600 mm. Veți monta un calorifer apropiat de dimensiune, adica 60 cm. Este indicat să montati caloriferul de cea mai apropiata dimensiune si sa nu fie o diferenta mai mare de 10 cm.
Review-uri
2.5
4 review-uri
5
Detii sau ai utilizat produsul?
Bota Sekely
Sangiorgiu de Mures
88 59
COSTEA MARIAN DANIEL
Valul lui Traian
72 75
Moș Pavel
Dezna, Jud. Arad
Dumneavoastră ziceți că Incalzeste maxim 9,5 metri de calorifer model 22, 600x9500mm si o suprafata de 150mp. Asta înseamnă că lungimea tuturor caloriferelor să nu depășească 9,5 m? Eu am instalația făcută pe gaz GPL. Lungimea tuturor caloriferelor este mai mare, dar suprafața de încălzit este mai mică. Am și curent trifazic instalat. Mi s-ar potrivi acest model?